Küçük bir dünyanın kapılarının açıldığı ve yaşamı keşfetmenin hayatı yaşamanın en önemli eşiklerinden biri. Nasıl ki bir tırtıl kendini kozaya alıp uçmak için kanatlarını yapılandırıp, o en önemli gün geldiğinde kozayı delerek kendini gökyüzüne salarsa, koza da  bir çocukta geleceğe hazırlanmak için, geleceği yapılandırmak için, becerilerini geliştirmek için bir çaba içindedir. Milyarlarca insanın yaşadığı dünyada milyarlarca kişiden uzakta kendi halinde yaşamın dayattığı zorunlulukların dışında bir yaşamın mücadelesini veren çocuklarımız kendilerini ifade ettikleri o keyifli günlerin tuğlalarını bir bir koyarak, uzman eğitmenleri ile beraber el ele vererek, kendilerini yeniden yaşama katmak için çaba içinde olurlar.

Her şey hayatı kelebek kanatları kadar renkli kılabilmekte. Her şey bizim dokunduğumuz yaşamın en değerli parçalarında.

Eğitimle rehabilite olan çocuklarımız koza da kendileri için belirlenen en yoğun programın içinde gelişip  kelebek olup uçmak isterler.

Yaşamın bize başka açıdan bakılacak gözleri olarak var olan çocuklarımızla eğitimi birleştirip iyilikler dünyasında bir   çiçek daha açması için koza da eğitim.

Her şeyin akıp giden zaman eritici uğraşların dışında koza da eğitim.

Kişisel farklılıklara, diğerlerine benzemeyen dünyalara, diğerleri ile iç içe geçen ama farkları sorun olmaktan çıkararak  farklılıkların uyumu haline dönüştürmek için koza da eğitim.

Gökkuşağının en renkli kısmında hem sarı, hem yeşil, hem turuncu olabilecek çocuklarımız.

Gelişmeleri  için, kendileri için, yaşayabilmeleri için, yaşamın içinde en güzel sarıların yeşillerin olabilmeleri için çaba sarf eden, deneyimle eğitimin buluştuğu uzmanlık alanında en isabetli eğitim serüveninde çabalayarak geleceğe ortak umudumuza doğru yol alan çocuklarımız.

Bizler gelişmek için her rengiyle hayatı güzel kılabilmek için, çocuklarımızı  en güzel geleceklere hazırlamak için koza dayız. Uzman kadromuz ve eğitim deneyimlerimizle. Biliyoruz ki kozadan çıkmayan tırtıl kelebek olamaz. Ve kendi başına uçamaz.  Kendi başına uçmak  koza da edineceği deneyimler eğitimsel değişiklikler aileyle beraber çizilen rotalar hepsi çocuklarımız kendilerini gelecekte en sistemli en düzgün ifade biçimleri içinde bulabilmeleri için. Kendi başına iş yapabilmenin ve geleceğin Türkiye’sine en faydalı donanımla kendini sosyalleştirebilmesi için.  Birey olmak kendi olmak ve toplumla uyum içinde kendini ifade ederek üretmek farklılıkların hoş renklere dönüştüğü güzel günler için kozada hep beraber  geleceğin en farklı bireylerini yetiştirmek için buluşalım. En farklı bireylerin tüm farklılıkları ile kendileri için toplum için üretken olduğu bir gelecekte koza’nın imzasını görmek için, şimdiden yollarımızı koza da buluşturmak dileğiyle…